Jesteśmy stosunkowo młodym zespołem, gdyż na "rynku" istniejemy dopiero 2 lata. Początki zdecydowanie różniły się od obecnego stanu rzeczy. Na początku zespół składał się z kilku osób śpiewających i jednej osoby grającej na gitarze. Do tego całym naszym sprzętem był mały piecyk, do którego owa gitara i może 2 mikrofony dla wokali były podłączone. Pierwszym występem jaki w naszej karierze odnotowalismy, było wystąpienie na Zielone Świątki w naszej rodzimej parafii w Starym Bielsku. Z czasem zyskaliśmy grono zwolenników, stałych bywalców koncertowych, ale również nasze grono rozrosło sie do znacznych rozmarów. A co z tym związane było, nastąpiła rozbudowa partii wokalnych na poszczególne głosy, oraz własne aranżacje wszystkich wykonywanych piosenek, które od tej pory wykonywane są przy akompaniamencie klawiszy, perkusji, gitary elektrycznej, dwóch gitar akustycznych oraz gitary basowej.

Następnym etapem jaki był zespołowi potrzebny było profesjonalne nagłośnienie i miksery. Na szczęście dzięki przychylności naszej rady parafialnej, już niedługo po naszej wystosowanej prośbie zakupiliśmy profesjonalny sprzęt nagłaśniający :) Tak więc teraz słychać nas już znacznie lepiej niz na początku i zapewne również znacznie lepiej się nas ogląda, dzięki ujednoliceniu naszego stroju i stworzeniu "firmowych" koszulek.      Może opowiem jeszcze nieco o naszej nazwie, która wbrew pozorom nie istnieje od samego poczatku istnienia zespołu, a jest stsunkowo bardzo młoda i nie liczy sobie nawet roczku. Tak więc zespół w swojej początkowej fazie istniał jedynie pod przydomkiem starobielski zespół młodzieżowy. Z powodu rozszerzania się grona wykonawców (nie tylko członków naszej rodzimej parafii) nastąpiła koniecznosć stworzenia kreatywnej, ciekawej i zarazem zaskakującej nazwy. Przeprowadzono plebiscyt i z miliona ciekawych i niebanalnych propozycji wybrano obecną nazwę: StB. Przechodząc do jej objaśnienia, już na wstepie pragnę zauważyć że mimo, iż jesteśmy ze Starego Bielska, nazwa wcale nie to ma na myśli :)) Nazwa ma być swego rodzaju podpowiedzią, nasuwajacą na myśl fakt, skąd pochodzimy. Prawda, że od razu łatwiej skojarzyc? :D Drugie znaczenie naszego symbolu to pierwsze litery słów "Słudzy Boży", a "t" oddzielające obie litery, jest znakiem krzyża.

Korzystając z okazji, pragnę wam przedstawić wszystkich wykonawców (zarówno wokale jak i muzyków) :)

- Erwin Stojak (Irwin)- akustyk

Strona główna

- Karol Śliwka (Karror)- dyrygent i aranżer

Strona główna


- Natalia Walach (Natalia)- klawisz

Strona główna


- Marcin Widera (777)- perkusja

Strona główna


- Andrzej Mikler (Andy)- gitara akustyczna

Strona główna


- Mateusz Wieja (Matthew)- gitara basowa

Strona główna


- Aneta Mikler (Mała)- wokal

Strona główna


- Ola Tyrna (Olcia)- wokal

Strona główna


- Magda Lazar (Madzia)- wokal

Strona główna


- Asia Below (Ajka)- wokal

Strona główna


- Aneta Stojak (BLanCA)- wokal, marketing

Strona główna


- Krzysiek Labza (Krzychu)- wokal

Strona główna


- Paweł Penkala (Pawlo)- wokal

Strona główna

- Adam Kropek (Adamek)- wokal

Strona główna


- Kamil Antos (Kamul)- wokal, skarbnik

Strona główna


- Bożena Zamarska (Boshena)- wokal

Strona główna


- Ania Tubacka (Ania)- wokal

Strona główna


- Kasia Cebulska (Cebulka)- wokal

Strona główna


- Dorota Cendrowska (Di)- wokal

Strona główna


- Ola Englert (Olusia)- wokal

Strona główna


- Ania Błahut (Anula)- wokal

Strona główna


- Ilona Pysz (Pysia)- wokal

Strona główna


- Gosia Jabłońska (Szarlotka)- wokal

Strona główna


- Angelika Milli (Angela)- wokal

Strona główna


- Agnieszka Malejka (Aga)- wokal

Strona główna


      Właśnie zapoznałeś się z nami wirtualnie :) Jeśli chcesz to powtórzyć tym razem face to face, zapraszamy na nasze koncerty i nabożeństwa.       Informacje o najbliższych wydarzeniach znajdziesz w zakładce "zaproszenia" oraz "co?gdzie?kiedy?( sprawdź też zakładkę "kontakt").